ثبت شرکت فوری با هزینه کم

ثبت شرکت

در ابتدا قبل از اینکه راجع به نحوه ثبت شرکت، مدارک مورد نیاز، هزینه‌ ها و مراحل ثبت شرکت صحبت کنیم لازم است نکته‌ای را یادآور شویم. «ثبت نام شرکت باعث این نمی شود که شخص دیگری نتواند از نام محصول شما استفاده نکند، نام شرکت شما تنها نام تشکل حقوقی است که ثبت می‌ شود و اگر می‌ خواهید از نامی که برای محصولات یا خدمات خود استفاده کرده‌ اید محافظت کنید می‌ بایست به ثبت برند اقدام کنید.»

یکی از منطقی‌ ترین روش‌ ها برای انجام یک پروژه یا تموم کردن یک کار، انجام فعالیت‌ به صورت گروهی است که در تمام دنیا پذیرفته شده است. اغلب این گونه فعالیت‌ ها، ماهیت تجاری دارند و موضوعات گسترده‌ ای را در برمی‌ گیرند. برای شروع فعالیت تجاری، می‌ توان از قالب شرکت استفاده کرد که علاوه بر امکان فعالیت تجاری به صورت گروهی، مزایای زیادی را در اختیار شما قرار می‌ دهد.

قالب شرکت‌ ها

انجام فعالیت تجاری در قالب شرکت‌ ها، مستلزم ثبت آن‌ ها در قالب یکی از شرکت‌ های تجاری است. قانون تجارت، شرکت‌ های تجاری را به هفت نوع تقسیم کرده است. این شرکت‌ ها عبارتند از:

شرکت سهامی

شرکت سهامی، شرکتی است که سرمایه آن به سهام تقسیم شده و مسئولیت صاحبان سهام، محدود به مبلغ اسمی سهام آن ها است. این شرکت، بازرگانی محسوب می شود مگر اینکه این که موضوع عملیات آن امور بازرگانی نباشد.

 شرکت بامسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای امور تجارتی تشکیل شده وهر یک از شرکا، بدون این که سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد، فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت، مسئول قروض و تعهدات شرکت است. در اسم شرکت باید عبارت (با مسئولیت محدود) قید شود.

ثبت شرکت فوری با هزینه کم
ثبت شرکت فوری با هزینه کم

 شرکت تضامنی

شرکت تضامنی شرکتی است که در تحت اسم مخصوص برای امور تجارتی بین دو یا چند نفر با مسئولیت تضامنی تشکیل می‌ شود. اگر دارایی شرکت برای تأدیه‌ تمام قروض کافی نباشد، هر یک از شرکا مسئول پرداخت تمام قروض شرکت است.

 شرکت مختلط غیرسهامی

شرکت‌ های سرمایه ای با شرکت های ضمانتی با یکدیگر مخلوط شده و نوع دیگری از شرکت پیدا می ‎شود. به این طریق که یک یا چند شریک ضامن و یک یا چند شریک که مسئولیت آن‌ها محدود است، هر دو در شرکت واحدی دارای سهم می‌ شوند.

شرکت مختلط سهامی

شرکت مختلط سهامی شرکتی است که در تحت اسم مخصوصی بین یک عده شرکای سهامی و یک یا چند نفر شریک ضامن تشکیل می‌ شود. شرکای سهامی کسانی هستند که سرمایه‌ آن‌ ها به صورت سهام یا قطعات سهام متساوی القیمه درآمده و مسئولیت آن‌ها تا میزان همان سرمایه‌ ای است که در شرکت دارند.

 شرکت نسبی

شرکت نسبی شرکتی است که برای امور تجارتی در تحت اسم مخصوص بین دو یا چند نفر تشکیل و مسئولیت هر یک از شرکا به نسبت سرمایه‌ ای است که در شرکت گذاشته است. در اسم شرکت نسبی عبارت “شرکت نسبی” و لااقل اسم یک نفر از شرکا باید ذکر شود. در صورتی که اسم شرکت مشتمل بر اسامی تمام شرکا نباشد، بعد از اسم شریک یا شرکای ذکر شده عبارتی از قبیل “وشرکا”، “و برادران” ضروری است.

 شرکت تعاونی تولید و مصرف

عموما شرکت‌ های تعاونی با هدف کمک به مستضعفین تشکیل می‌ شود و کسب سود منفعت به اندازه شرکت‌ های تجاری دیگر در اولویت قرار نمی‌ گیرد، اینگونه شرکت‌ ها که به دو دسته تعاونی تولید و تعاونی مصرف تقسیم می‌ شوند، اقدام به فروش مایحتاج ضروری می‌ کنند و سود و زیان مابین شرکا به نسبت خرید هریک مشخص خواهد شد.

ثبت شرکت فوری

از زمان شکل گیری سامانه حقوقی داتیک، راه اندازی شرکت جدید، یک روند سریع شده است. اگر می‌ توانید چند ساعت برای شرکت خود صبر کنید، خدمات ثبت شرکت فوری ما بدون هیچ هزینه اضافی، شرکت شما را ثبت می‌ کند.

پس از اخذ تصمیم در رابطه با نوع شرکت و تعداد شرکا برای شروع کار می‌ توانید نسبت به ثبت شرکت فوری اقدام کنید. پیش از آغاز فرایند، بهتر است مدارک مورد نیاز را که شامل موضوع و فعالیت شرکت، تصمیم در مورد نام شرکت، آدرس و محل کار شرکت همراه با کدپستی و سرمایه اولیه جمع آوری کنید.

ثبت شرکت ارزان

تأسیس شرکت خود را بصورت تخصصی به کارشناسان ما بسپارید. ما از صفر تا صد پروسه ثبت کنار شما خواهیم بود. ضمنا جهت راهنمایی دقیق می‌ توانید بصورت رایگان از ما مشاوره بگیرید. قبل از هرگونه اقدامی برای برند سازی، متقاضی می تواند جهت هرگونه دریافت اطلاعات با کارشناسان مرتبط در این حوزه زمینه مشاوره ثبت شرکت، برندسازی و اخذ رتبه با داتیک ارتباط برقرار کرده و اطلاعات جامع و کاملی را جهت تنظیم ثبت برند فرایند ثبت نام، اظهارنامه، چگونگی برندینگ، تاسیس شرکت، تکمیل فرم ثبت برند، انواع برند سازی و انواع شرکت‌ ها  به دست آورند.

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه
    کاری راش

    سامانۀ یکپارچۀ داوری، کارشناسی، مشاوره و وکالت «کاری راش» بزرگترین وکامل ترین مرجع حقوقی میباشد. کاری راش یک پلتفرم تخصصی و مبتنی بر فناوری هوشمند و بروز دنیا بوده که با ایجاد پلی میان متخصصان حقوقی زبده و کلیه افراد (کسب و کارها، شاغلین و مردم عام) سعی بر ارائه خدمت دارد.

    تازه ترین مطالب