برچسب: آموزش_ثبت_برند

ثبت برند چیست؟
ثبت برند
ثبت برند چیست؟

جهت انحصار یک امتیاز از کالا یا خدمات خود و همچنین حمایت و پشتیبانی دولت، لازم است که برند مورد نظر را به ثبت رساند. این امر به طوری صورت می‌گیرد که رقبا با ارائه خدمات مشابه نمی‌توانند از زحمات صاحب برند سوء استفاده کنند و در صورت هرگونه تلاش‌های رقبای غیرمنصف و استفاده از نام تجاری مشابه، فردی که قبلاً برند را به ثبت رسانده قادر خواهد بود که با استناد بر گواهی ثبت برند خود به شکایت از شخص مورد نظر بپردازد.

استعلام ثبت برند
ثبت برند
استعلام قابلیت ثبت برند

ثبت برند در ایران فرایند قانونی شفافی دارد. زمانی که فردی برندی را به نام خود ثبت کند، هیچ شخص یا شرکتی حق استفاده از آن را نخواهد داشت. اما قبل از آنکه بخواهید برندی را به ثبت برسانید، باید استعلام ثبت برند، نام و نشان تجاری مورد نظر خود را بگیرید. سایت مرکز مالکیت معنوی در ایران مرجع رسمی استعلام ثبت برند است. این مرکز وابسته به قوه قضائیه و زیر مجموعه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است.

ثبت برند مشابه
ثبت برند
ثبت برند مشابه

این موضوع کاملا واضح است که هر برند باید کاملا خاص و خلاقانه باشد، به‌طوری که نسبت به سایر برند‌ها تمایز کافی را ایجاد کند. در این زمینه ثبت برند مشابه در ایران کاملا غیرقانونی است وهیچ برندی مشابه با برند دیگر ثبت نمی‌شود. نکته مهمی که وجود دارد این است که حتی اگر برندی به ثبت نرسیده باشد، اما از نظر مردم شناخته شده و معروف باشد کافی است برای آن‌ که نشود برندی مشابه با آن را ثبت کرد.

مراحل ثبت برند
ثبت برند
آموزش گام به گام ثبت برند

در صورت تأیید اظهارنامه و مدارک، پس از تشکیل پرونده و‌ واریز وجه آگهی نوبت اول، تقاضای ثبت برند شما به روزنامه رسمی ارسال می‌شود. در صورتی که در مدت زمان حدود یک ماه اعتراضی از جانب اشخاص دیگر نسبت به علامت ثبت شده در روزنامه وارد نشود، باید نسبت به پرداخت هزینه روزنامه نوبت دوم و همچنین حق‌الثبت اقدام نمایید.

کاری راش

سامانۀ یکپارچۀ داوری، کارشناسی، مشاوره و وکالت «کاری راش» بزرگترین وکامل ترین مرجع حقوقی میباشد. کاری راش یک پلتفرم تخصصی و مبتنی بر فناوری هوشمند و بروز دنیا بوده که با ایجاد پلی میان متخصصان حقوقی زبده و کلیه افراد (کسب و کارها، شاغلین و مردم عام) سعی بر ارائه خدمت دارد.

تازه ترین مطالب