برچسب: ثبت_برند_تجاری

برای صادرات کالا نیاز به ثبت برند است؟
ثبت برند
برای صادرات کالا نیاز به ثبت برند است؟

صادرات و فروش کالا در کشور‌های خارجی به عنوان یکی از روش‌های پردرآمد محسوب می‌شود، اما در عین حال این کار به آسانی امکان‌پذیر نیست و برای راه‌اندازی خط صادرات باید مجوز‌ها، شرایط، مدارک و اسناد لازم برای این کار وجود داشته باشد. از این رو داشتن اطلاعات کافی در این زمینه نه تنها مانع از دست رفتن سرمایه و شهرت کسب‌وکارتان می‌شود، بلکه به شما کمک می‌کند که سود اقتصادی را کسب و از این طریق بازار‌های هدف خود را شناسایی کنید

ثبت شرکت غیر تجاری
ثبت شرکت
ثبت شرکت های غیر تجاری

شرکت غیرتجاری همانطور که از نام شرکت‌های غیرتجاری مشخص است این شرکت‌ها عملکردی

هزینه ثبت برند
ثبت برند
هزینه ثبت برند چقدر است؟

اولین قدم برای ثبت یک نام و نشان تجاری، ثبت اظهارنامه برند در اداره مالکیت معنوی است که در این مرحله باید هزینه‌ای را بابت ثبت این اظهارنامه پرداخت کنید. هزینه براساس تعداد طبقات و نوع شخصیت حقیقی و حقوقی و میزان کالا درج شده متغیر است

ثبت شرکت
ثبت شرکت
برای ثبت شرکت ها کجا باید رفت؟

در گذشته برای ثبت شرکت، شما مجبور بودید به سازمان ثبت شرکت استان خود مراجعه کنید، اما اکنون روند ثبت شرکت به دلیل پیشرفت تکنولوژی بسیار سریع شده است، زیرا شما می‌توانید با ورود به سامانه ثبت شرکت‌ها به‌ صورت اینترنتی مراحل ثبت را انجام دهید. همچنین می‌توانید مسیر راحت‌تری برای این کار انتخاب کنید که آن هم تماس با دفتر ثبت شرکت‌ها و سپردن صفر تا صد کار‌ها است. این مراکز با تخصص خود در این زمینه قادر هستند تا در کمترین زمان شرکت شما را به ثبت برسانند.

ثبت برند تجاری
ثبت برند
مراحل و مدارک ثبت برند تجاری

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند تجاری: کپی برابر اصل کارت بازرگانی، نمونه تصویر علامت تجاری، کپی شناسنامه و کارت ملی متقاضی، ارائه اطلاعاتی نظیر شماره تماس، آدرس، کدپستی، ‌ایمیل،  ارائه مجوز فعالیتی (جواز تاسیس، پروانه بهره‌برداری و. . . )

چگونه ثبت برند کنیم؟
ثبت برند
چگونه ثبت برند کنیم؟

پس از انتخاب نام مناسب برای ثبت برند، موردی که به ذهن می‌رسد این است که آیا این برند تاکنون به ثبت رسیده است یا خیر؟ در واقع این استعلام برند است که تعیین می‌کند شانس تایید اظهارنامه شما توسط کارشناسان اداره ثبت علائم به چه میزان است. عملیات استعلام برند از طریق سامانه اداره مالکیت صنعتی قابل انجام است و نیاز به پرداخت هیچگونه وجهی ندارد. ضمن اینکه از این طریق علاوه بر جلوگیری از اتلاف زمان، متحمل پرداخت هزینه بالا به اشخاص واسط جهت استعلام نام تجاری  یا هزینه ناشی از رد اظهارنامه ثبت علامت نخواهید شد.

ثیت شرکت، روزنامه رسمی
ثبت شرکت
ثبت شرکت ها، روزنامه رسمی (بخش اول)

در ابتدا برای ثبت شرکت، شرکایی که قصد تاسیس شرکت را دارند باید نوع شرکت را با توجه به موضوع فعالیت شرکت و میزان مسئولیتی که حاضر به تقبل آن هستند، انتخاب کرده و بعد از آن مراحل را طی کنند. آشنایی با انواع شرکت‌ها و مراحل ثبت شرکت برای تقسیم مسئولیت و تعیین نوع شرکت موثر است زیرا مجوز برخی از فعالیت‌های شرکت صرفا به نوع مشخصی از شرکت‌ها داده می‌شود. پس پیش از هر اقدامی آشنایی با شرکت‌ها و مراحل ثبت آن ضرورت دارد.

مراحل ثبت برند و لوگو
ثبت برند
مراحل ثبت برند و لوگو

شاید بعد از انتخاب نام برند شرکت یا واحد صنعتی خود، احساس کنید که این نامی تک و منحصر به فرد است، اما در واقع شما تا زمانی که استعلام نام برند خود را نگیرید، نمی‌توانید مطمئن باشید که تمام برند های ثبت شده از این نام استفاده نمی کنند. اگر قبل از ثبت لوگو یا برند خود استعلام نگیرید امکان دارد با اخطار رد برند مواجه شوید و بعد از صرف انرژی و هزینه و زمان، متوجه تشابه آن با نام تجاری دیگر شوید.

کاری راش

سامانۀ یکپارچۀ داوری، کارشناسی، مشاوره و وکالت «کاری راش» بزرگترین وکامل ترین مرجع حقوقی میباشد. کاری راش یک پلتفرم تخصصی و مبتنی بر فناوری هوشمند و بروز دنیا بوده که با ایجاد پلی میان متخصصان حقوقی زبده و کلیه افراد (کسب و کارها، شاغلین و مردم عام) سعی بر ارائه خدمت دارد.

تازه ترین مطالب