برچسب: مراحل_ثبت_برند

مراحل ثبت برند
ثبت برند
آموزش گام به گام ثبت برند

در صورت تأیید اظهارنامه و مدارک، پس از تشکیل پرونده و‌ واریز وجه آگهی نوبت اول، تقاضای ثبت برند شما به روزنامه رسمی ارسال می‌شود. در صورتی که در مدت زمان حدود یک ماه اعتراضی از جانب اشخاص دیگر نسبت به علامت ثبت شده در روزنامه وارد نشود، باید نسبت به پرداخت هزینه روزنامه نوبت دوم و همچنین حق‌الثبت اقدام نمایید.

چگونه ثبت برند کنیم؟
ثبت برند
چگونه ثبت برند کنیم؟

پس از انتخاب نام مناسب برای ثبت برند، موردی که به ذهن می‌رسد این است که آیا این برند تاکنون به ثبت رسیده است یا خیر؟ در واقع این استعلام برند است که تعیین می‌کند شانس تایید اظهارنامه شما توسط کارشناسان اداره ثبت علائم به چه میزان است. عملیات استعلام برند از طریق سامانه اداره مالکیت صنعتی قابل انجام است و نیاز به پرداخت هیچگونه وجهی ندارد. ضمن اینکه از این طریق علاوه بر جلوگیری از اتلاف زمان، متحمل پرداخت هزینه بالا به اشخاص واسط جهت استعلام نام تجاری  یا هزینه ناشی از رد اظهارنامه ثبت علامت نخواهید شد.

ثبت برند شرکت
ثبت برند
خصوصیات یک برند چیست؟

نام برند یکی از عناصر تجاری است که به مشتریان کمک می‌کند تا محصولی را از محصول دیگر شناسایی و از یکدیگر متمایز کنند، پس باید بسیار دقیق انتخاب شود، زیرا موضوع اصلی یک محصول را به ‌روشی کارآمد به تصویر می‌کشد. انتخاب نام برند به تحقیقات زیادی نیاز دارد و لزوما با محصول مرتبط نیستند. به‌عنوان مثال، نام تجاری می‌تواند براساس مکان‌ها، حیوانات، پرندگان و نام افراد باشند. در برخی موارد نام شرکت، برای تمام محصولات قابل استفاده است. برخی شرکت ها مانند ال‌جی، جنرال‌الکتریک و برند های معتبر از این دسته می باشند.

ثبت_تغییرات_شرکت
ثبت شرکت
ثبت تغییرات شرکت

اهمیت ثبت شرکت و ثبت تغییرات شرکت در واقع با ثبت یک شرکت

مراحل ثبت برند و لوگو
ثبت برند
مراحل ثبت برند و لوگو

شاید بعد از انتخاب نام برند شرکت یا واحد صنعتی خود، احساس کنید که این نامی تک و منحصر به فرد است، اما در واقع شما تا زمانی که استعلام نام برند خود را نگیرید، نمی‌توانید مطمئن باشید که تمام برند های ثبت شده از این نام استفاده نمی کنند. اگر قبل از ثبت لوگو یا برند خود استعلام نگیرید امکان دارد با اخطار رد برند مواجه شوید و بعد از صرف انرژی و هزینه و زمان، متوجه تشابه آن با نام تجاری دیگر شوید.

کاری راش

سامانۀ یکپارچۀ داوری، کارشناسی، مشاوره و وکالت «کاری راش» بزرگترین وکامل ترین مرجع حقوقی میباشد. کاری راش یک پلتفرم تخصصی و مبتنی بر فناوری هوشمند و بروز دنیا بوده که با ایجاد پلی میان متخصصان حقوقی زبده و کلیه افراد (کسب و کارها، شاغلین و مردم عام) سعی بر ارائه خدمت دارد.

تازه ترین مطالب