برچسب: مراحل_ثبت_برند_لوگو

هزینه ثبت برند
ثبت برند
هزینه ثبت برند چقدر است؟

اولین قدم برای ثبت یک نام و نشان تجاری، ثبت اظهارنامه برند در اداره مالکیت معنوی است که در این مرحله باید هزینه‌ای را بابت ثبت این اظهارنامه پرداخت کنید. هزینه براساس تعداد طبقات و نوع شخصیت حقیقی و حقوقی و میزان کالا درج شده متغیر است

چگونه ثبت برند کنیم؟
ثبت برند
چگونه ثبت برند کنیم؟

پس از انتخاب نام مناسب برای ثبت برند، موردی که به ذهن می‌رسد این است که آیا این برند تاکنون به ثبت رسیده است یا خیر؟ در واقع این استعلام برند است که تعیین می‌کند شانس تایید اظهارنامه شما توسط کارشناسان اداره ثبت علائم به چه میزان است. عملیات استعلام برند از طریق سامانه اداره مالکیت صنعتی قابل انجام است و نیاز به پرداخت هیچگونه وجهی ندارد. ضمن اینکه از این طریق علاوه بر جلوگیری از اتلاف زمان، متحمل پرداخت هزینه بالا به اشخاص واسط جهت استعلام نام تجاری  یا هزینه ناشی از رد اظهارنامه ثبت علامت نخواهید شد.

ثبت برند شرکت
ثبت برند
خصوصیات یک برند چیست؟

نام برند یکی از عناصر تجاری است که به مشتریان کمک می‌کند تا محصولی را از محصول دیگر شناسایی و از یکدیگر متمایز کنند، پس باید بسیار دقیق انتخاب شود، زیرا موضوع اصلی یک محصول را به ‌روشی کارآمد به تصویر می‌کشد. انتخاب نام برند به تحقیقات زیادی نیاز دارد و لزوما با محصول مرتبط نیستند. به‌عنوان مثال، نام تجاری می‌تواند براساس مکان‌ها، حیوانات، پرندگان و نام افراد باشند. در برخی موارد نام شرکت، برای تمام محصولات قابل استفاده است. برخی شرکت ها مانند ال‌جی، جنرال‌الکتریک و برند های معتبر از این دسته می باشند.

صفر تا صد ثبت برند و لوگو
ثبت برند
صفر تا صد ثبت برند و لوگو

امروزه بر روی اکثر کالا‌ها، محصولات و یا امور خدماتی، لوگو یا علامتی تجاری حک شده است. در واقع این همان علامت تجاری معتبری است که براساس قوانین اداره ثبت شرکت‌ها و علائم و اختراعات به ثبت رسمی رسیده و هیچکس حق استفاده از آن برند را برای ارائه کالا و خدمات خود ندارد. اما قبل از اینکه به مباحث مربوط به ثبت برند و مراحل آن بپردازیم، لازم است تعریفی جامع و درست از برند داشته باشیم. تعاریف متفاوتی از جوانب مختلف برای تعریف برند توسط کارشناسان ارائه شده است که بسیاری از آن به احساسات و تفکراتی که در زمان رؤیت نام تجاری در ذهن مشتری ایجاد می‌شود، اشاره دارد.

مراحل ثبت برند و لوگو
ثبت برند
مراحل ثبت برند و لوگو

شاید بعد از انتخاب نام برند شرکت یا واحد صنعتی خود، احساس کنید که این نامی تک و منحصر به فرد است، اما در واقع شما تا زمانی که استعلام نام برند خود را نگیرید، نمی‌توانید مطمئن باشید که تمام برند های ثبت شده از این نام استفاده نمی کنند. اگر قبل از ثبت لوگو یا برند خود استعلام نگیرید امکان دارد با اخطار رد برند مواجه شوید و بعد از صرف انرژی و هزینه و زمان، متوجه تشابه آن با نام تجاری دیگر شوید.

کاری راش

سامانۀ یکپارچۀ داوری، کارشناسی، مشاوره و وکالت «کاری راش» بزرگترین وکامل ترین مرجع حقوقی میباشد. کاری راش یک پلتفرم تخصصی و مبتنی بر فناوری هوشمند و بروز دنیا بوده که با ایجاد پلی میان متخصصان حقوقی زبده و کلیه افراد (کسب و کارها، شاغلین و مردم عام) سعی بر ارائه خدمت دارد.

تازه ترین مطالب