دسته بندی: مشاوره حقوقی

خسارت ناشی از برهم زدن نامزدی
مشاوره حقوقی
خسارت ناشی از برهم زدن نامزدی

به موجب قانون هر یک از نامزدها می توانند در صورت برهم زدن نامزدی هدایایی را که به طرف دیگر داده است مطالبه کند و اگر عین هدایا موجود نباشد باید وجه معادل آن ها را پرداخت کنند مگر اینکه هدایا بدون تقصیر از بین رفته باشد.

چگونه از سر و صدای همسایه شکایت کنیم؟
مشاوره حقوقی
چگونه از سروصدای همسایه شکایت کنیم؟

اگر سر و صدای همسایه شما به حدی است که آرامش شما را گرفته، ابتدا این مشکل را با خود او در میان بگذارید، شاید او متوجه این مزاحمت نشده و با یک گپ وگفت دوستانه بین شما، این مشکل حل شود.

جواز تاسیس کارگاهی
مشاوره حقوقی
جواز تاسیس کارگاهی

فرآیند اخذ پروانه به منظور ساخت و تولید محصولات در شاخه های مصوب، به اشخاص حقیقی یا حقوقی که دارای تخصص و مهارت کافی در زمینه حرفه خود هستند، اعطا می گردد.

آیا نوه از پدر بزرگ ارث می برد؟
مشاوره حقوقی
آیا نوه از پدر بزرگ ارث می برد؟

ارث دارای ضوابط و قواعدی است که اصطلاحاً به طبقات ارث معروف می باشد. در این طبقات افراد بر اساس اولویت از شخص متوفی (فوت شده) ارث می برند. این اولویت به گونه ای است که افراد در طبقه اول، مانع ارث بردن طبقات دوم و سوم می‌ شوند و در صورتی در طبقه اول شخصی نباشد، طبقه دوم ارث خواهد برد.

شرایط پرداخت اقساط مهریه
مشاوره حقوقی
شرایط پرداخت اقساط مهریه

در صورتی که زوج توان پرداخت مهریه را نداشته باشد، از لحاظ قانون معسر محسوب می شود. زوج 30 روز بعد از مطالبه صداق توسط زوجه مهلت دارد تا اعسار خود را به دادگاه اعلام کند، در صورتی که دادخواست اعسار توسط دادگاه پذیرفته شود، با توجه به وضعیت مالی زوج، یک پیش قسط و اقساط ماهیانه یا چند ماهه برای پرداخت مهریه مشخص می شود.

کاری راش

سامانۀ یکپارچۀ داوری، کارشناسی، مشاوره و وکالت «کاری راش» بزرگترین وکامل ترین مرجع حقوقی میباشد. کاری راش یک پلتفرم تخصصی و مبتنی بر فناوری هوشمند و بروز دنیا بوده که با ایجاد پلی میان متخصصان حقوقی زبده و کلیه افراد (کسب و کارها، شاغلین و مردم عام) سعی بر ارائه خدمت دارد.

تازه ترین مطالب