برچسب: ثبت_شرکت

ثبت برند چیست؟
ثبت برند
ثبت برند چیست؟

جهت انحصار یک امتیاز از کالا یا خدمات خود و همچنین حمایت و پشتیبانی دولت، لازم است که برند مورد نظر را به ثبت رساند. این امر به طوری صورت می‌گیرد که رقبا با ارائه خدمات مشابه نمی‌توانند از زحمات صاحب برند سوء استفاده کنند و در صورت هرگونه تلاش‌های رقبای غیرمنصف و استفاده از نام تجاری مشابه، فردی که قبلاً برند را به ثبت رسانده قادر خواهد بود که با استناد بر گواهی ثبت برند خود به شکایت از شخص مورد نظر بپردازد.

ثبت شرکت غیر تجاری
ثبت شرکت
ثبت شرکت های غیر تجاری

شرکت غیرتجاری همانطور که از نام شرکت‌های غیرتجاری مشخص است این شرکت‌ها عملکردی

ثبت برند مشابه
ثبت برند
ثبت برند مشابه

این موضوع کاملا واضح است که هر برند باید کاملا خاص و خلاقانه باشد، به‌طوری که نسبت به سایر برند‌ها تمایز کافی را ایجاد کند. در این زمینه ثبت برند مشابه در ایران کاملا غیرقانونی است وهیچ برندی مشابه با برند دیگر ثبت نمی‌شود. نکته مهمی که وجود دارد این است که حتی اگر برندی به ثبت نرسیده باشد، اما از نظر مردم شناخته شده و معروف باشد کافی است برای آن‌ که نشود برندی مشابه با آن را ثبت کرد.

پلمپ دفاتر تجاری
ثبت شرکت
مراحل درخواست پلمپ دفاتر تجاری

کلیه شرکت‌ها برای مشخص کردن عملکرد مالی خود در پایان هر سال باید جهت تنظیم و تسلیم این دفاتر به اداره دارایی اقدام کنند. در غیر صورت عدم ارائه دفاتر، جریمه‌ای معادل ۲۰% مالیات منظور شده و هزینه‌های اضافی برای افراد به بار می‌آورد. حتی در صورتی که شرکت مذکور هیچ  فعالیتی نداشته باشد نیز باید جهت اعلام عدم فعالیت، دفاتر پلمپ شده خود را به صورت سفید یا خالی به حوزه دارایی شرکت تسلیم نمایند.

ثبت شرکت در ترکیه
ثبت شرکت
همه چیز درباره ثبت شرکت در ترکیه

بر اساس قانون تجارت ترکیه، حداقل تعداد شرکاء و سهام‌داران باید پنج شخص حقیقی یا حقوقی و حداقل سرمایه اولیه اینگونه شرکت‌ها نیز باید پنجاه هزار لیر ترک باشد. همچنین جلسات مجمع عمومی باید با حضور نمایندگانی از وزارت بازرگانی ترکیه برگزار شود. برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ترکیه حضور حداقل یک نفر و حداکثر ۵۵ نفر مورد نیاز است.

مهم ترین قوانین ثبت شرکت
ثبت شرکت
مهمترین قوانین ثبت شرکت

قوانین ثبت شرکت پیچیدگی و گستردگی بسیاری دارد اما در اول راه برای داشتن هر کسب‌وکاری، داشتن هدف و طرحی از پیش تعیین شده، همراه با برنامه ریزی حرفه‌ای از نظر مالی و اجرایی جزو اصلی‌ترین و ابتدایی‌ترین اقدام‌ها است. حال بعد از اینکه هدف شما تعیین شد، قوانین ثبت شرکت و مراحل آن در نظر گرفته می‌شود. تاسیس شرکت در ایران براساس اهداف و نوع ثبت به صورت‌های مختلف از قوانین خاص خود برخوردار است که شناخت این قوانین برای ثبت شرکت‌ها به شما کمک می‌کند تا در کمترین زمان به خواسته خود برسید.

کاری راش

سامانۀ یکپارچۀ داوری، کارشناسی، مشاوره و وکالت «کاری راش» بزرگترین وکامل ترین مرجع حقوقی میباشد. کاری راش یک پلتفرم تخصصی و مبتنی بر فناوری هوشمند و بروز دنیا بوده که با ایجاد پلی میان متخصصان حقوقی زبده و کلیه افراد (کسب و کارها، شاغلین و مردم عام) سعی بر ارائه خدمت دارد.

تازه ترین مطالب