برچسب: ثبت_لوگو

ثبت برند تجاری
ثبت برند
مراحل و مدارک ثبت برند تجاری

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند تجاری: کپی برابر اصل کارت بازرگانی، نمونه تصویر علامت تجاری، کپی شناسنامه و کارت ملی متقاضی، ارائه اطلاعاتی نظیر شماره تماس، آدرس، کدپستی، ‌ایمیل،  ارائه مجوز فعالیتی (جواز تاسیس، پروانه بهره‌برداری و. . . )

ثیت شرکت، روزنامه رسمی
ثبت شرکت
ثبت شرکت ها، روزنامه رسمی (بخش اول)

در ابتدا برای ثبت شرکت، شرکایی که قصد تاسیس شرکت را دارند باید نوع شرکت را با توجه به موضوع فعالیت شرکت و میزان مسئولیتی که حاضر به تقبل آن هستند، انتخاب کرده و بعد از آن مراحل را طی کنند. آشنایی با انواع شرکت‌ها و مراحل ثبت شرکت برای تقسیم مسئولیت و تعیین نوع شرکت موثر است زیرا مجوز برخی از فعالیت‌های شرکت صرفا به نوع مشخصی از شرکت‌ها داده می‌شود. پس پیش از هر اقدامی آشنایی با شرکت‌ها و مراحل ثبت آن ضرورت دارد.

صفر تا صد ثبت برند و لوگو
ثبت برند
صفر تا صد ثبت برند و لوگو

امروزه بر روی اکثر کالا‌ها، محصولات و یا امور خدماتی، لوگو یا علامتی تجاری حک شده است. در واقع این همان علامت تجاری معتبری است که براساس قوانین اداره ثبت شرکت‌ها و علائم و اختراعات به ثبت رسمی رسیده و هیچکس حق استفاده از آن برند را برای ارائه کالا و خدمات خود ندارد. اما قبل از اینکه به مباحث مربوط به ثبت برند و مراحل آن بپردازیم، لازم است تعریفی جامع و درست از برند داشته باشیم. تعاریف متفاوتی از جوانب مختلف برای تعریف برند توسط کارشناسان ارائه شده است که بسیاری از آن به احساسات و تفکراتی که در زمان رؤیت نام تجاری در ذهن مشتری ایجاد می‌شود، اشاره دارد.

مراحل ثبت برند و لوگو
ثبت برند
مراحل ثبت برند و لوگو

شاید بعد از انتخاب نام برند شرکت یا واحد صنعتی خود، احساس کنید که این نامی تک و منحصر به فرد است، اما در واقع شما تا زمانی که استعلام نام برند خود را نگیرید، نمی‌توانید مطمئن باشید که تمام برند های ثبت شده از این نام استفاده نمی کنند. اگر قبل از ثبت لوگو یا برند خود استعلام نگیرید امکان دارد با اخطار رد برند مواجه شوید و بعد از صرف انرژی و هزینه و زمان، متوجه تشابه آن با نام تجاری دیگر شوید.

ثبت برند تجاری
ثبت برند
ثبت برند تجاری

انتخاب نام اولین و مهم‌ترین قدم برای ثبت برند است، زیرا سال ها با آن نام فعالیت های اقتصادی انجام می شود، پس باید در انتخاب اسم برند دقت کرد و طوری انتخاب شود که ساده و در ذهن ها ماندگار باشد. قبل از ثبت برند باید مطمئن شوید که این نام در گذشته ثبت نشده باشد، زیرا دیگر قادر به ثبت مجدد آن نخواهید بود. بی اطلاعی از این موضوع درخواست شما را رد می‌کند و علاوه بر آن برای دفعات بعدی، شانس کمتری برای ثبت برند به شما می‌دهد.

کاری راش

سامانۀ یکپارچۀ داوری، کارشناسی، مشاوره و وکالت «کاری راش» بزرگترین وکامل ترین مرجع حقوقی میباشد. کاری راش یک پلتفرم تخصصی و مبتنی بر فناوری هوشمند و بروز دنیا بوده که با ایجاد پلی میان متخصصان حقوقی زبده و کلیه افراد (کسب و کارها، شاغلین و مردم عام) سعی بر ارائه خدمت دارد.

تازه ترین مطالب